#
#
#
#

Likéry

Likéry od nás pohladí všechny Vaše smysly. V široké nabídce najdete vybrané produkty, které pochází od známých výrobců likérů z celého světa nebo se vyrábí podle tradičních rodinných návodů i zcela nových receptů ve vlastní likérce VOM FASS.
Dopřejte si lahodné a voňavé likéry ke kávě, čaji nebo dezertu. Výborné uplatnění najdou i jako součást různých míchaných nápojů či rozličných delikates, kterým propůjčí zcela jedinečnou chuť.

Ovocné likéry

Amareto
Cena: 68 Kč / 100 ml

Amaretto, 24 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,25 l

Proslulý italský likér z mandlí a pistácií je sladký, hořký a trpký zároveň. Okouzlí Vás výraznou mandlovou vůní. Vychutnáte si ho ke kávě, výborné uplatnění najde při přípravě míchaných nápojů i některých moučníků.

Bezový likér
Cena: 63 Kč / 100 ml

Bezový likér, 17 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 /0,50 l

Lehký, šťavnatý likér s výraznou vůní bezových květů si nejlépe vychutnáte s ledem nebo smíchaný s Proseccem či suchým vínem.

Borůvkový likér
Cena: 75 Kč / 100 ml

Borůvkový likér s grappou Vallentino, 25 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 l

Rubínově červený sladký a lehce nakyslý likér s intenzivní vůní borůvek si nejlépe vychutnáte ledově studený. V Itálii patří již dlouhou dobu k nejoblíbenějším likérům a beze zbytku uspokojí zejména ženské chutě.

Caipirinha s limetkou
Cena: 68 Kč / 100 ml

Caipirinha s limetkou, 18 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20/0,25 l

Tradiční a velmi kyselý likér pocházející z Brazílie. V jeho chuti se snoubí osvěžující chuť limetek a Chachaca – brazilského národního nápoje z cukrové třtiny. Vychutnáte si ho s ledem nebo zředěný sodou.

Creme de Cassis
Cena: 75 Kč / 100 ml

Crème de Cassis, 20 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Likér z černého rybízu pocházející z Francie. Vyrábí se z dokonale zralých plodů černého rybízu, které se macerují v lihu, poté se vylisují a smíchají s cukrem. Tento likér temně purpurové barvy má plnou ovocnou chuť, v níž jsou dokonale harmonizovány sladké a kyselé tóny. Vhodný je k přípravě míchaných nápojů, výborně se hodí k dezertům, na vanilkovou zmrzlinu nebo jej můžete pít dobře vychlazený samostatně. Ve Francii se používá k přípravě nápoje Kir, což je malé množství Cassisu doplněné bílým vínem, nebo Kir Royal, kde je Cassis doplněn sektem.

01061_creme-de-framboise_aromabild
Cena: 69 Kč / 100 ml

Crème de Framboise, 18 %

stáčíme do lahviček 0,20/0,25 l

Malinový likér z Francie s výrazně aromatickou chutí si nejlépe vychutnáte samotný, ale skvěle poslouží pro dochucení ovocných salátů, zmrzlinových pohárů nebo koláčů.

 

FassZoti
Cena: 76 Kč / 100 ml

FassZotti, 30 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 l

Klasický digestiv s příjemně kořeněnou a zároveň výraznou chutí hořkých bylin. Zatímco Italové pijí po jídle Ramazotti, zákazníci VOM FASS dávají přednost bylinnému likéru FassZotti.

01122_erdbeerlimes_aromabild_dlg_silber_2
Cena: 60 Kč / 100 ml

Jahodový likér, 16 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,25 / 0,50 l

Likér s omamnou vůní jahod Vám zpříjemní každé letní posezení. Vychutnáte si ho samotný, ale i jako polevu na zmrzlinu, dezert nebo přísadu do ovocné bowle. Vzhledem k vysokému podílu dužniny je třeba před použitím protřepat.

 

Limoncino
Cena: 72 Kč / 100 ml

Limoncino, 32 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,25 l

Osvěžující sladkokyselý likér, vyráběný z citrónové kůry, je tradiční sicilskou specialitou.  Výborně chutná samotné, ledově vychlazené, ale i v kombinaci s Proseccem či suchým vínem. Skvělé uplatnění najde při přípravě míchaných nápojů a dezertů.

maracuja_habanerolikoer_aromabild_1
Cena: 82 Kč / 100 ml

Maracuja Habanero, 20 %

stáčíme do lahviček 0,20/0,25/0,50 l

Osvěžující likér, který vás uhrane vyladěným souzněním sladké chuti šťavnatých plodů maracuji s pikantní řízností chilli papriček Habanero. Vychutnáte si ho samotný, ledově vychlazení, ale i smíchaný s pomerančovým džusem.

Medový hruškový likér
Cena: 90 Kč / 100 ml

Medový hruškový likér, 30 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 l

Svěží ovocný likér vyráběný podle vlastní receptury VOM FASS z nejlepších hrušek Williams od Bodamského jezera a vynikajícího medu si nejlépe vychutnáte samotný, bez jakýchkoli přísad.

Meruňkový likér
Cena: 66 Kč / 100 ml

Meruňkový likér, 25 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 l

Aromatický svěží a překvapivě jemný likér, vyráběný podle tradičního receptu z dokonale zralých italských meruněk, si vychutnáte samotný nebo v kombinaci s Proseccem. Výborné uplatnění najde při přípravě sorbetů nebo dezertů.

Pečené jablko
Cena: 63 Kč / 100 ml

Pečené jablko, 18 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20/0,25 l

Jeden z nejoblíbenějších ovocných likérů je vyráběný podle vlastní receptury VOM FASS. Základem tohoto likéru je jablečný džus, který je doplněný rozinkami, lískovými oříšky a aromatickým kořením. Vychutnáte si ho jako aperitiv smíchaný s Proseccem. V zimě Vás skvěle zahřeje, pokud ho budete podávat teplý.

Růžový grapefruit
Cena: 79 Kč / 100 ml

Grapefruitový likér, 16 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,25 / 0,50 l

Lahodný citrusový likér, pocházející z Burgundska, Vás okouzlí jemně ovocnou, hořkosladkou chutí červených grapefruitů. Využití tohoto likéru je velmi široké – vychutnáte si ho samotný s ledem, smíchaný s růžovým vínem nebo jako součást míchaných nápojů a exotických koktejlů.

Třešňový likér
Cena: 109 Kč / 100 ml

Cherry brandy, 40 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Základem pro tuto brandy jsou aromatické na slunci vyzrálé francouzské třešně. Po dlouhém a pečlivém kvašení je destilována vysoce kvalitní třešňová brandy. Silný destilát s obsahem až 70 % alkoholu není ředěn vodou, ale aromatickou šťávou z nekvašených třešní. Vychutnejte si tento lahodný nápoj po chutném jídle nebo jím ochuťte ovocný salát, dezert či zmrzlinový pohár.

Třešňový likér
Cena: 66 Kč / 100 ml

Třešňový likér s grappou, 17 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 /0,50 l

Jemný ovocný likér ze zralých třešní a jemné grappy uspokojí gurmány všech věkových kategorií. Nejlépe si ho vychutnáte lehce vychlazený, protože jen tak se nejlépe rozvine jeho nezaměnitelné typicky třešňové aroma. Skvělé uplatnění najde při výrobě čokoládových pralinek s třešňovým likérem.

Vánoční likér
Cena: 77 Kč / 100 ml

Bezinkový likér, 20 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Příjemně aromatický likér je vyrobený ze šťávy z černého bezu, jemného rumu, pomerančového extraktu a dochucený skořicí. Okouzlí Vás intenzivní vůní koření a sladkou chutí bezinek.

Višňový likér
Cena: 61 Kč

Višňový likér s vodkou, 15 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Svěží likér, v jehož chuti a vůni se snoubí pikantně nakyslá chuť višní s vodkou. Dobře vychlazený Vám vždy dopřeje nevšední zážitek.

Whiskey likér
Cena: 129 Kč / 100 ml

Whiskey likér, 40 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Základem tohoto likéru je Irská single malt whiskey a paraguayský třtinový cukr. Okouzlí Vás jantarově třpytivou barvou, vůní dubového dřeva a chutí vanilky s příjemně nasládlým dlouhotrvajícím závěrem. Vychutnáte si ho jako skvělý digestiv. V zimě Vás příjemně zahřeje a v létě Vás, podávaný s ledem, skvěle osvěží.

Smetanové likéry

Bombardino
Cena: 75 Kč / 100 ml

Bombardino, 17 % DOČASNĚ NEDOSTUPNÉ

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Jemný smetanový likér s kapkou delikátního rumu na bázi vaječného likéru. Vychutnáte si ho teplé (se šlehačkou posypanou kakaem) i studené (samotné nebo jako polevu na zmrzlinové nebo ovocné poháry).

Kakaový likér
Cena: 79 Kč / 100 ml

Kakaový likér s rumem, 17 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Tento likér je ručně vyráběnou specialitou podle exkluzivního receptu VOM FASS. Nejlepší kakao tomuto likéru dodává intenzivní chuť, která se nádherně snoubí s decentní chutí jemného rumu. Vychutnejte si ho s kopečkem vanilkové zmrzliny, dezertem, pudinkem nebo jogurtem.

 

Karamelový likér
Cena: 89 Kč / 100 ml

Karamelový likér, 18 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20/0,25 l

Likér, pocházející z Francie, vás okouzlí rafinovanou chutí, ve které se snoubí jemný karamel se smetanou a lehkým dotekem ručně získávané mořské soli Fleur de Sel. Vychutnáte si ho samotný, ale i jako polevu vanilkové zmrzliny nebo tvarohového koláče.

Marcipánový likér
Cena: 63 Kč / 100 ml

Marcipánový likér, 15 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Aromatický smetanový likér s marcipánem si skvěle vychutnáte samotný, jen s několika kostkami ledu. Výborné uplatnění najde při dochucování zmrzlinových pohárů, dezertů nebo jako přísada do exotických koktejlů.

Millefeuille s mandlovým krémem

Na 4 porce: 1 rozválené chlazené listové těsto, moučkový cukr, 100 g mascarpone, lžička agávového sirupu, 2 lžíce maMIllefeuille s mandlovým krémemrcipánového likéru VOM FASS, 1 vejce, 8 jahod, máta nebo meduňka na ozdobu

Z listového těsta vykrájejte 8 koleček a z obou stran je obalte v moučkovém cukru. Na plech vyložený pečícím papírem rozložte kolečka a položte na ně silikonovou podložku, aby se při pečení příliš nenafoukly. V troubě vyhřáté na 180 °C pečte asi 15 minut a poté nechte na mřížce vychladnout.  Mezitím si rozmíchejte mascarpone se žloutkem, oslaďte agávovým sirupem nebo cukrem a přidejte marcipánový likér. Z bílku ušlehejte tuhý sníh, který opatrně vmíchejte do mascarpone a směs vložte do lednice. Čtyři očištěné jahody bez stopky rozkrájejte na plátky, další 4 jahody i se stopkou rozkojte na půl. Na dezertní talíře rozložte 4 kolečka upečeného těsta, na ně rozdělte krém, na který rozložte jednu nakrájenou jahodu a přikryjte zbylými těstovými kolečky. Vedle dezertu můžete dát lžičku krému nebo jahodové marmelády, nahoru posaďte rozpůlenou jahodu a dozdobte mátou.

Pina Colada
Cena: 66 Kč / 100 ml

Pina Colada likér, 18 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20/0,25 l

Lahodný likér připravený z mléka, bílého rumu, kokosu a ananasu je ideálním společníkem pro horké letní večery. Vychutnáte si ho samotný s několika kostkami ledu nebo jako přísadu do exotických koktejlů či zmrzlinových pohárů. Tímto likérem také můžete zalít na kostky nakrájený ananas.

Skořicový likér
Cena: 77 Kč / 100 ml

Skořicový likér 16 %

stáčíme do lahviček 0,25 / 0,50 l

Skořice je oblíbené vánoční koření s příjemným aroma. Proto se stala základem k vykouzlení skvělého likéru, který si vychutnáte samotný nebo jako polevu na zmrzlinové poháry a dezerty.

Smetanový whisky likér
Cena: 61 Kč / 100 ml

Smetanový whisky likér, 17 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Lahodný smetanový likér, ve kterém se snoubí chuť jemné čerstvé smetany s elegantní chutí originální skotské whisky. Podávejte ho s několika kostkami ledu k moučníku nebo jej přidejte do kávy.

Tiramisu likér
Cena: 69 Kč / 100 ml

Tiramisu likér, 15 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Lahodný smetanový likér je inspirovaný oblíbeným italským dezertem. Vyrábí se z čerstvé smetany, likéru Mokka, koňaku, kávy, kakaa a dalších ingrediencí. Vychutnejte si ho s několika kostkami ledu k moučníku, přidejte ho do kávy nebo jej použijte k ochucení dezertů či zmrzlinových pohárů.

Vaječný likér
Cena: 68 Kč / 100 ml

Vaječný likér, 20 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Lahodný vaječný likér, který oceníte při mnoha příležitostech. Vychutnáte si ho samotný, jako polevu dortů či zmrzlin nebo přísadu do exotických koktejlů.

Tvarohový dezert s vaječným likérem Dezert vaj. konak
Ingredience na 4 porce
• 6 lžic konzervovaných třešní
• 4 lžíce cukru
• 1-2 polévkové lžíce kukuřičného škrobu
• 250 ml šlehačky
• 250 g tvarohu
• 80 ml vaječného likéru VOM FASS
• 2 lžičky vanilkového cukru
• čokoládová poleva, plátky pomeranče, máta na ozdobu
Třešně i se šťávou dáme do kastrůlku, přidáme 3 lžíce cukru a ohřejeme. Za stálého míchání přidáme kukuřičný škrob, směs necháme zhoustnout a pak vychladíme. Tvaroh smícháme se smetanou, přidáme zbývající cukr, vanilkový cukr, vaječný likér a ušleháme jemný krém. Do připravených sklenic střídavě vrstvíme třešňový kompot a tvarohový krém. Horní vrstvu krému ozdobíme čokoládovou polevou, vaječným likérem, plátkem pomeranče a lístkem máty.

Vaječný likér
Cena: 70 Kč / 100 ml

Vaječný likér s pomeranči, 20 %

stáčíme do lahviček 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Lahodný vaječný likér dochucený pomeranči si nejlépe vychutnáte samotný, ale skvělé uplatnění najde také jako poleva sladkých pokrmů a zmrzlinových pohárů.

Speciality z vína

Portugalské likérové
Cena: 60 Kč / 100 ml

Portské víno, 17 %

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Červené likérové víno, které se skvěle hodí jako aperitiv nebo digestiv. Skvělé uplatnění najde též při dochucování různých moučníků a ovocných salátů.

Sherry
Cena: 50 Kč / 100 ml

Sherry Amontillado, 17 %

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Polosuché víno jantarové barvy s příjemně sladkou chutí a jemným ořechovým aroma. Vychutnáte si ho k šálku kávy, čaje nebo jako nápoj k dezertům.

Sherry
Cena: 50 Kč / 100 ml

Sherry Cream, 17 %

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Okouzlí vás intenzivní vůní a plnou chutí zralého vína. Oceníte ho jako skvělý aperitiv či digestiv. Můžete ho podávat ke všem druhům dezertů, sušenek a sýrů. Vychutnáte si ho při pokojové teplotě nebo chlazené.

Sherry
Cena: 32 Kč / 100 ml

Švestkové víno, 13 %

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sladké víno s mírně nakyslým aroma Vás okouzlí intenzivní chutí a vůní zralých švestek. Můžete ho servírovat při pokojové teplotě, ale v zimě si toto víno rozhodně lépe vychutnáte teplé.

Sirupy

11657_fassmix_holunderbluete
Cena: 30 Kč / 100 ml

Bezový sirup

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Skvělý základ pro osvěžující nealkoholické nápoje – stačí jej smíchat s perlivou minerálkou nebo vodou. Výborně poslouží k dochucení dezertů nebo ovocných salátů.

 

Cena: 40 Kč / 100 ml

Cassis sirup DOČASNĚ NEDOSTUPNÝ

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup z černého rybízu najde široké uplatnění při míchání koktejlů, jako přísada do vína nebo prosecca a při výrobě osvěžujících nealkoholických limonád – stačí jej smíchat s perlivou minerálkou nebo vodou. Výborně poslouží k dochucení dezertů nebo ovocných salátů.

Cena: 30 Kč / 100 ml

Grenadina

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup z granátových jablek nachází skvělé uplatnění v míchaných nápojích pro svou sytě červenou barvu a specifickou hořkosladkou chuť. Typickým nápojem z grenadiny je Tequila sunrise. Pokud Granadinu smícháte s perlivou minerálkou, získáte skvělou limonádu. Můžete ji použít k ochucení dezertů, ovocných salátů a dresingů.

Cena: 30 Kč / 100 ml

Malinový sirup

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup se 30% obsahem malinové šťávy je ideální pro přípravu ovocných koktejlů, stejně jako pro míchání osvěžujících nealkoholických nápojů. Pokud jej smícháte s perlivou minerálkou, získáte skvělou limonádu. Výborně dochutí Vaše dezerty, ovocné saláty a dresinky.

Cena: 30 Kč / 100 ml

Mojito sirup

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup se svěží chutí čerstvé máty a limetek má všestranné použití pro přípravu nealkoholických nápojů i koktejlů s alkoholem.  Výborný je v kombinaci s bílým rumem nebo brandy.

Cena: 35 Kč / 100

Rebarborový sirup

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup s osvěžující chutí rebarbory má všestranné použití pro přípravu nealkoholických nápojů i koktejlů s alkoholem.

Bombardino
Cena: 75 Kč / 100 ml

Bombardino, 17 % DOČASNĚ NEDOSTUPNÉ

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Jemný smetanový likér s kapkou delikátního rumu na bázi vaječného likéru. Vychutnáte si ho teplé (se šlehačkou posypanou kakaem) i studené (samotné nebo jako polevu na zmrzlinové nebo ovocné poháry).

Amareto
Cena: 68 Kč / 100 ml

Amaretto, 24 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,25 l

Proslulý italský likér z mandlí a pistácií je sladký, hořký a trpký zároveň. Okouzlí Vás výraznou mandlovou vůní. Vychutnáte si ho ke kávě, výborné uplatnění najde při přípravě míchaných nápojů i některých moučníků.

Vánoční likér
Cena: 77 Kč / 100 ml

Bezinkový likér, 20 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Příjemně aromatický likér je vyrobený ze šťávy z černého bezu, jemného rumu, pomerančového extraktu a dochucený skořicí. Okouzlí Vás intenzivní vůní koření a sladkou chutí bezinek.

11657_fassmix_holunderbluete
Cena: 30 Kč / 100 ml

Bezový sirup

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Skvělý základ pro osvěžující nealkoholické nápoje – stačí jej smíchat s perlivou minerálkou nebo vodou. Výborně poslouží k dochucení dezertů nebo ovocných salátů.

 

Kakaový likér
Cena: 79 Kč / 100 ml

Kakaový likér s rumem, 17 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Tento likér je ručně vyráběnou specialitou podle exkluzivního receptu VOM FASS. Nejlepší kakao tomuto likéru dodává intenzivní chuť, která se nádherně snoubí s decentní chutí jemného rumu. Vychutnejte si ho s kopečkem vanilkové zmrzliny, dezertem, pudinkem nebo jogurtem.

 

Bezový likér
Cena: 63 Kč / 100 ml

Bezový likér, 17 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 /0,50 l

Lehký, šťavnatý likér s výraznou vůní bezových květů si nejlépe vychutnáte s ledem nebo smíchaný s Proseccem či suchým vínem.

Borůvkový likér
Cena: 75 Kč / 100 ml

Borůvkový likér s grappou Vallentino, 25 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 l

Rubínově červený sladký a lehce nakyslý likér s intenzivní vůní borůvek si nejlépe vychutnáte ledově studený. V Itálii patří již dlouhou dobu k nejoblíbenějším likérům a beze zbytku uspokojí zejména ženské chutě.

Cena: 40 Kč / 100 ml

Cassis sirup DOČASNĚ NEDOSTUPNÝ

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup z černého rybízu najde široké uplatnění při míchání koktejlů, jako přísada do vína nebo prosecca a při výrobě osvěžujících nealkoholických limonád – stačí jej smíchat s perlivou minerálkou nebo vodou. Výborně poslouží k dochucení dezertů nebo ovocných salátů.

Caipirinha s limetkou
Cena: 68 Kč / 100 ml

Caipirinha s limetkou, 18 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20/0,25 l

Tradiční a velmi kyselý likér pocházející z Brazílie. V jeho chuti se snoubí osvěžující chuť limetek a Chachaca – brazilského národního nápoje z cukrové třtiny. Vychutnáte si ho s ledem nebo zředěný sodou.

Karamelový likér
Cena: 89 Kč / 100 ml

Karamelový likér, 18 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20/0,25 l

Likér, pocházející z Francie, vás okouzlí rafinovanou chutí, ve které se snoubí jemný karamel se smetanou a lehkým dotekem ručně získávané mořské soli Fleur de Sel. Vychutnáte si ho samotný, ale i jako polevu vanilkové zmrzliny nebo tvarohového koláče.

Cena: 30 Kč / 100 ml

Grenadina

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup z granátových jablek nachází skvělé uplatnění v míchaných nápojích pro svou sytě červenou barvu a specifickou hořkosladkou chuť. Typickým nápojem z grenadiny je Tequila sunrise. Pokud Granadinu smícháte s perlivou minerálkou, získáte skvělou limonádu. Můžete ji použít k ochucení dezertů, ovocných salátů a dresingů.

Marcipánový likér
Cena: 63 Kč / 100 ml

Marcipánový likér, 15 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Aromatický smetanový likér s marcipánem si skvěle vychutnáte samotný, jen s několika kostkami ledu. Výborné uplatnění najde při dochucování zmrzlinových pohárů, dezertů nebo jako přísada do exotických koktejlů.

Millefeuille s mandlovým krémem

Na 4 porce: 1 rozválené chlazené listové těsto, moučkový cukr, 100 g mascarpone, lžička agávového sirupu, 2 lžíce maMIllefeuille s mandlovým krémemrcipánového likéru VOM FASS, 1 vejce, 8 jahod, máta nebo meduňka na ozdobu

Z listového těsta vykrájejte 8 koleček a z obou stran je obalte v moučkovém cukru. Na plech vyložený pečícím papírem rozložte kolečka a položte na ně silikonovou podložku, aby se při pečení příliš nenafoukly. V troubě vyhřáté na 180 °C pečte asi 15 minut a poté nechte na mřížce vychladnout.  Mezitím si rozmíchejte mascarpone se žloutkem, oslaďte agávovým sirupem nebo cukrem a přidejte marcipánový likér. Z bílku ušlehejte tuhý sníh, který opatrně vmíchejte do mascarpone a směs vložte do lednice. Čtyři očištěné jahody bez stopky rozkrájejte na plátky, další 4 jahody i se stopkou rozkojte na půl. Na dezertní talíře rozložte 4 kolečka upečeného těsta, na ně rozdělte krém, na který rozložte jednu nakrájenou jahodu a přikryjte zbylými těstovými kolečky. Vedle dezertu můžete dát lžičku krému nebo jahodové marmelády, nahoru posaďte rozpůlenou jahodu a dozdobte mátou.

01061_creme-de-framboise_aromabild
Cena: 69 Kč / 100 ml

Crème de Framboise, 18 %

stáčíme do lahviček 0,20/0,25 l

Malinový likér z Francie s výrazně aromatickou chutí si nejlépe vychutnáte samotný, ale skvěle poslouží pro dochucení ovocných salátů, zmrzlinových pohárů nebo koláčů.

 

Creme de Cassis
Cena: 75 Kč / 100 ml

Crème de Cassis, 20 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Likér z černého rybízu pocházející z Francie. Vyrábí se z dokonale zralých plodů černého rybízu, které se macerují v lihu, poté se vylisují a smíchají s cukrem. Tento likér temně purpurové barvy má plnou ovocnou chuť, v níž jsou dokonale harmonizovány sladké a kyselé tóny. Vhodný je k přípravě míchaných nápojů, výborně se hodí k dezertům, na vanilkovou zmrzlinu nebo jej můžete pít dobře vychlazený samostatně. Ve Francii se používá k přípravě nápoje Kir, což je malé množství Cassisu doplněné bílým vínem, nebo Kir Royal, kde je Cassis doplněn sektem.

Pina Colada
Cena: 66 Kč / 100 ml

Pina Colada likér, 18 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20/0,25 l

Lahodný likér připravený z mléka, bílého rumu, kokosu a ananasu je ideálním společníkem pro horké letní večery. Vychutnáte si ho samotný s několika kostkami ledu nebo jako přísadu do exotických koktejlů či zmrzlinových pohárů. Tímto likérem také můžete zalít na kostky nakrájený ananas.

FassZoti
Cena: 76 Kč / 100 ml

FassZotti, 30 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 l

Klasický digestiv s příjemně kořeněnou a zároveň výraznou chutí hořkých bylin. Zatímco Italové pijí po jídle Ramazotti, zákazníci VOM FASS dávají přednost bylinnému likéru FassZotti.

Růžový grapefruit
Cena: 79 Kč / 100 ml

Grapefruitový likér, 16 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,25 / 0,50 l

Lahodný citrusový likér, pocházející z Burgundska, Vás okouzlí jemně ovocnou, hořkosladkou chutí červených grapefruitů. Využití tohoto likéru je velmi široké – vychutnáte si ho samotný s ledem, smíchaný s růžovým vínem nebo jako součást míchaných nápojů a exotických koktejlů.

Cena: 30 Kč / 100 ml

Malinový sirup

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup se 30% obsahem malinové šťávy je ideální pro přípravu ovocných koktejlů, stejně jako pro míchání osvěžujících nealkoholických nápojů. Pokud jej smícháte s perlivou minerálkou, získáte skvělou limonádu. Výborně dochutí Vaše dezerty, ovocné saláty a dresinky.

Cena: 30 Kč / 100 ml

Mojito sirup

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup se svěží chutí čerstvé máty a limetek má všestranné použití pro přípravu nealkoholických nápojů i koktejlů s alkoholem.  Výborný je v kombinaci s bílým rumem nebo brandy.

Cena: 35 Kč / 100

Rebarborový sirup

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sirup s osvěžující chutí rebarbory má všestranné použití pro přípravu nealkoholických nápojů i koktejlů s alkoholem.

Portugalské likérové
Cena: 60 Kč / 100 ml

Portské víno, 17 %

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Červené likérové víno, které se skvěle hodí jako aperitiv nebo digestiv. Skvělé uplatnění najde též při dochucování různých moučníků a ovocných salátů.

Sherry
Cena: 50 Kč / 100 ml

Sherry Amontillado, 17 %

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Polosuché víno jantarové barvy s příjemně sladkou chutí a jemným ořechovým aroma. Vychutnáte si ho k šálku kávy, čaje nebo jako nápoj k dezertům.

Sherry
Cena: 50 Kč / 100 ml

Sherry Cream, 17 %

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Okouzlí vás intenzivní vůní a plnou chutí zralého vína. Oceníte ho jako skvělý aperitiv či digestiv. Můžete ho podávat ke všem druhům dezertů, sušenek a sýrů. Vychutnáte si ho při pokojové teplotě nebo chlazené.

Sherry
Cena: 32 Kč / 100 ml

Švestkové víno, 13 %

stáčíme do lahviček libovolného objemu

Sladké víno s mírně nakyslým aroma Vás okouzlí intenzivní chutí a vůní zralých švestek. Můžete ho servírovat při pokojové teplotě, ale v zimě si toto víno rozhodně lépe vychutnáte teplé.

Skořicový likér
Cena: 77 Kč / 100 ml

Skořicový likér 16 %

stáčíme do lahviček 0,25 / 0,50 l

Skořice je oblíbené vánoční koření s příjemným aroma. Proto se stala základem k vykouzlení skvělého likéru, který si vychutnáte samotný nebo jako polevu na zmrzlinové poháry a dezerty.

Smetanový whisky likér
Cena: 61 Kč / 100 ml

Smetanový whisky likér, 17 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Lahodný smetanový likér, ve kterém se snoubí chuť jemné čerstvé smetany s elegantní chutí originální skotské whisky. Podávejte ho s několika kostkami ledu k moučníku nebo jej přidejte do kávy.

Tiramisu likér
Cena: 69 Kč / 100 ml

Tiramisu likér, 15 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Lahodný smetanový likér je inspirovaný oblíbeným italským dezertem. Vyrábí se z čerstvé smetany, likéru Mokka, koňaku, kávy, kakaa a dalších ingrediencí. Vychutnejte si ho s několika kostkami ledu k moučníku, přidejte ho do kávy nebo jej použijte k ochucení dezertů či zmrzlinových pohárů.

Vaječný likér
Cena: 68 Kč / 100 ml

Vaječný likér, 20 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Lahodný vaječný likér, který oceníte při mnoha příležitostech. Vychutnáte si ho samotný, jako polevu dortů či zmrzlin nebo přísadu do exotických koktejlů.

Tvarohový dezert s vaječným likérem Dezert vaj. konak
Ingredience na 4 porce
• 6 lžic konzervovaných třešní
• 4 lžíce cukru
• 1-2 polévkové lžíce kukuřičného škrobu
• 250 ml šlehačky
• 250 g tvarohu
• 80 ml vaječného likéru VOM FASS
• 2 lžičky vanilkového cukru
• čokoládová poleva, plátky pomeranče, máta na ozdobu
Třešně i se šťávou dáme do kastrůlku, přidáme 3 lžíce cukru a ohřejeme. Za stálého míchání přidáme kukuřičný škrob, směs necháme zhoustnout a pak vychladíme. Tvaroh smícháme se smetanou, přidáme zbývající cukr, vanilkový cukr, vaječný likér a ušleháme jemný krém. Do připravených sklenic střídavě vrstvíme třešňový kompot a tvarohový krém. Horní vrstvu krému ozdobíme čokoládovou polevou, vaječným likérem, plátkem pomeranče a lístkem máty.

Třešňový likér
Cena: 109 Kč / 100 ml

Cherry brandy, 40 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Základem pro tuto brandy jsou aromatické na slunci vyzrálé francouzské třešně. Po dlouhém a pečlivém kvašení je destilována vysoce kvalitní třešňová brandy. Silný destilát s obsahem až 70 % alkoholu není ředěn vodou, ale aromatickou šťávou z nekvašených třešní. Vychutnejte si tento lahodný nápoj po chutném jídle nebo jím ochuťte ovocný salát, dezert či zmrzlinový pohár.

01122_erdbeerlimes_aromabild_dlg_silber_2
Cena: 60 Kč / 100 ml

Jahodový likér, 16 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,25 / 0,50 l

Likér s omamnou vůní jahod Vám zpříjemní každé letní posezení. Vychutnáte si ho samotný, ale i jako polevu na zmrzlinu, dezert nebo přísadu do ovocné bowle. Vzhledem k vysokému podílu dužniny je třeba před použitím protřepat.

 

Limoncino
Cena: 72 Kč / 100 ml

Limoncino, 32 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,25 l

Osvěžující sladkokyselý likér, vyráběný z citrónové kůry, je tradiční sicilskou specialitou.  Výborně chutná samotné, ledově vychlazené, ale i v kombinaci s Proseccem či suchým vínem. Skvělé uplatnění najde při přípravě míchaných nápojů a dezertů.

Vaječný likér
Cena: 70 Kč / 100 ml

Vaječný likér s pomeranči, 20 %

stáčíme do lahviček 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Lahodný vaječný likér dochucený pomeranči si nejlépe vychutnáte samotný, ale skvělé uplatnění najde také jako poleva sladkých pokrmů a zmrzlinových pohárů.

maracuja_habanerolikoer_aromabild_1
Cena: 82 Kč / 100 ml

Maracuja Habanero, 20 %

stáčíme do lahviček 0,20/0,25/0,50 l

Osvěžující likér, který vás uhrane vyladěným souzněním sladké chuti šťavnatých plodů maracuji s pikantní řízností chilli papriček Habanero. Vychutnáte si ho samotný, ledově vychlazení, ale i smíchaný s pomerančovým džusem.

Medový hruškový likér
Cena: 90 Kč / 100 ml

Medový hruškový likér, 30 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 l

Svěží ovocný likér vyráběný podle vlastní receptury VOM FASS z nejlepších hrušek Williams od Bodamského jezera a vynikajícího medu si nejlépe vychutnáte samotný, bez jakýchkoli přísad.

Meruňkový likér
Cena: 66 Kč / 100 ml

Meruňkový likér, 25 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 l

Aromatický svěží a překvapivě jemný likér, vyráběný podle tradičního receptu z dokonale zralých italských meruněk, si vychutnáte samotný nebo v kombinaci s Proseccem. Výborné uplatnění najde při přípravě sorbetů nebo dezertů.

Pečené jablko
Cena: 63 Kč / 100 ml

Pečené jablko, 18 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20/0,25 l

Jeden z nejoblíbenějších ovocných likérů je vyráběný podle vlastní receptury VOM FASS. Základem tohoto likéru je jablečný džus, který je doplněný rozinkami, lískovými oříšky a aromatickým kořením. Vychutnáte si ho jako aperitiv smíchaný s Proseccem. V zimě Vás skvěle zahřeje, pokud ho budete podávat teplý.

Třešňový likér
Cena: 66 Kč / 100 ml

Třešňový likér s grappou, 17 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 /0,50 l

Jemný ovocný likér ze zralých třešní a jemné grappy uspokojí gurmány všech věkových kategorií. Nejlépe si ho vychutnáte lehce vychlazený, protože jen tak se nejlépe rozvine jeho nezaměnitelné typicky třešňové aroma. Skvělé uplatnění najde při výrobě čokoládových pralinek s třešňovým likérem.

Višňový likér
Cena: 61 Kč

Višňový likér s vodkou, 15 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Svěží likér, v jehož chuti a vůni se snoubí pikantně nakyslá chuť višní s vodkou. Dobře vychlazený Vám vždy dopřeje nevšední zážitek.

Whiskey likér
Cena: 129 Kč / 100 ml

Whiskey likér, 40 %

stáčíme do lahviček o objemu 0,20 / 0,25 / 0,50 l

Základem tohoto likéru je Irská single malt whiskey a paraguayský třtinový cukr. Okouzlí Vás jantarově třpytivou barvou, vůní dubového dřeva a chutí vanilky s příjemně nasládlým dlouhotrvajícím závěrem. Vychutnáte si ho jako skvělý digestiv. V zimě Vás příjemně zahřeje a v létě Vás, podávaný s ledem, skvěle osvěží.

Likéry od nás pohladí všechny Vaše smysly. V široké nabídce najdete vybrané produkty, které pochází od známých výrobců likérů z celého světa nebo se vyrábí podle tradičních rodinných návodů i zcela nových receptů ve vlastní likérce VOM FASS.

Dopřejte si lahodné a voňavé likéry ke kávě, čaji nebo dezertu. Výborné uplatnění najdou i jako součást různých míchaných nápojů či rozličných delikates, kterým propůjčí zcela jedinečnou chuť.