#
#
#
#

Degustace

Pravidelně pořádáme veřejné degustace vybraných nápojů. Zajišťujeme i soukromé degustace, které připravíme přesně podle Vašich představ.

DEGUSTACE KARIBSKÝCH RUMŮ VE STŘEDU 13. LISTOPADU V 18.00

11425239_1777841255775479_6127900829704404356_nStýská se Vám po létu, teple a pohodě? Nepropadejte podzimním splínům a přijměte naše pozvání na degustaci karibských rumů. Věřte, že sluníčko a energie v nich schovaná, Vám přinese pohodu a vlije Vám novou sílu od žil.

V rámci naší degustace ochutnáte:

Jamaica rum – 4 roky

Cuba rum – 5 let

Barbados rum – 8 let

Trinidad rum – 10 let

Guyana rum – 13 let

Těšíme se na Vás ve středu 13. listopadu v 18 hodin.

Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 220,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace míchaných nápojů 19. 4. od 18 hod.

CalamansiSrdečně zveme všechny milovníky zajímavých chutí a netradičních kombinací na unikátní degustaci míchaných nápojů. Pokud jste dosud měli pocit, že balzámové octy jsou vhodné pouze jako výborné dochucovadlo salátů, zálivek a jiných pokrmů, vyvedeme Vás z omylu. Naše barmanka Gábina vymyslela nové originální recepty míchaných nápojů, ve kterých hrají vedle likérů, pálenek a rumů významnou roli právě naše balzámové octy. Na co se můžete těšit?

 1. Calamansi koktejl s Medovým hruškovým likérem
 2. Švestkový koktejl s Jamaica rumem a Oříškovicí
 3. Malinový koktejl s Cherry brandy
 4. Mangový koktejl s Meruňkovým likérem a Jamaica rumem
 5. Fíkový koktejl s Bezinkovým likérem a Kdoulovou pálenkou
 6. Zázvorový koktejl s Whiskey likérem a pivem

 

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 19. dubna v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 240,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace ovocných likérů 22. 3. 2018 v 18 hod.

YR3C0258_36mOvocné likéry jsou oproti ostatním likérům mnohem sladší, což uspokojí náročné chutě mnoha labužníků – především těch, pro které jsou klasické aperitivy a digestivy jednoduše příliš suché nebo hořké. Touto degustací potěšíme zejména něžné pohlaví a ochutnáme při ní:

Jahodový likér

Borůvkový likér s grappou Vallentino

Créme de Framboise – malinový likér

Créme de Cassis – likér z černého rybízu

Meruňkový likér

Limoncino

Cherry brandy

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 22. března v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 150,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace jarních míchaných nápojů 22.2. v 18.00

IMG_3895Připravili jsme pro Vás degustační cestu kolem svět a při každé pomyslné zastávce ochutnáme jeden koktejl, sestavený z ingrediencí, typických pro tento region. A jaké země navštívíme?

Španělsko – sherry, whisky, amaretto

Argentinu – granátové jablko, orangino

Karibik – maracuja habanero, pina colada, ananas

Anglii – gin, jalovec, tymián, tonic

Francii – růžový grapefruit likér, perlivé víno

Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 220,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace letních koktejlů 31. 8. 2017 od 18 hod

IMG_3551Prázdniny se chýlí ke konci a tak jsme se rozhodli uspořádat na rozloučenou s nimi degustaci letních míchaných nápojů. Ve spolupráci s barmankou Gábinou jsme opět vytvořili několik originálních receptů, do kterých jsme použili naše lahodné likéry a pálenky. Společně s námi tentokrát ochutnáte tyto koktejly:

 • Sour whisky – Whisky Glentauchers s Limoncinem
 • Veverčí vábení – Pečené jablko s Amarettem a Oříškovou pálenkou
 • Vitaminová bomba – Caipirinha s limetkou, Bezový likér a řapíkatý celer
 • Kolik třešní tolik višní – Višňový likér s vodkou, Cherry brandy
 • Kávička – černá káva, Tiramisu likér, Karamelový likér

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 31. srpna v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 200,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace letních koktejlů 22. 6. 2017 v 18 hod.

IMG_1769Ve spolupráci se skvělou barmankou Gábinou jsme připravili další degustaci míchaných nápojů. Můžete se těšit na speciální recepty, které jsou ušité přesně na míru našim likérům a pálenkám. Společně připravíme a ochutnáme koktejly:

Babiččina zahrádka – bezinkový likér s rebarborovým sirupem a bílým rumem

Vůně citrusů – růžový grapefruit likér s oranginem

Pozdrav z Jadranu – melounový koktejl s fíkovým likérem

Jamajské reggae – Jamaica rum a ginger beer

Mexická vlna – maracuja habanero s tequilou

 

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 22. června v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 220,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace whisky 18. května 2017 v 18.00 hod

whisky pyramidaExistuje jen málo nápojů na světě, které by byly tak oblíbené a rozšířené jako whisky. Protože whisky patří k nejpopulárnějším lihovinám, nepřekvapí enormně velký výběr a pestrost nabídky nejrůznějších druhů. Whisky se vyrábí po celém světě, ale nejzajímavější jsou tři regiony, které se liší běžně používanými výrobními procesy a zároveň tvoří druhový název:

–          Skotská whisky: schotch whisky

–          Irská whisky: irish whiskey

–          Americká whisky: bourbon

V rámci naší degustace navštívíme všechny tyto regiony a ochutnáme:

Kentucky Straight Bourbon Whiskey, 40 %

Irish Single Malt Whiskey „Stephen´s Choice“ – 5 let, 41 %

Irish Single Malt Whiskey „Jack´s Choice“ – 11 let, 41 %

Speyside Single Malt Whisky „Glentauchers“ – 5 let, 43 %

Speyside Blended Malt Whisky Scotch „Mac Spey“ – 10 let, 41 %

Highland Blended Malt Whisky „The Great Glen” – 8 let, 43 %

Islay Blended Malt Whisky „Cragabus“, 43 %

 

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 18. května v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 260,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace jarních koktejlů 19.4.2017 v 18 hod

Cocktail_Fruecht_II_18Konečně jsme se dočkali a sezóna příjemných posezení na terase, balkoně nebo zahradě je tady. A k ní neodmyslitelně patří sklenka lahodného moku, která celou tu radostnou a uvolněnou atmosféru ještě umocní. Pokud Vám právě nyní chybí inspirace pro přípravu zajímavých ale zároveň snadných a rychlých koktejlů, přijměte naše pozvání na degustaci jarních míchaných nápojů. Rozhodně budete překvapeni netradičními kombinacemi likérů, pálenek a sirupů a spolehlivě potěšíte své chuťové pohárky. Společně si připravíme a ochutnáme:

 1. Okurkový koktejl s ginem, calamansi a bazalkou
 2. Borůvkové mojito
 3. Limoncino s kakaovým likérem
 4. Brusinkový koktejl s Créme de Cassis
 5. Malinový koktejl s karamelem

Těšíme se na Vás ve středu 19. dubna 2017 v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 190,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace olejů a octových specialit 22. 3. 2017 v 18 hod.

YR3C9779-3_3Na základě četných požadavků našich zákazníků jsme se rozhodli zařadit do programu degustací také oleje a octové speciality. Ne všechny tyto delikatesy je možné posoudit samostatně a tak je budeme kombinovat s ovocnými a zeleninovými saláty, přílohami a dalšími ingrediencemi. Nenechte si ujít první degustaci tohoto druhu a můžete se těšit na bohatou přehlídku chutí a vůní:

 • Vyzkoušíme rozdíly mezi extra panenskými olivovými oleji z Itálie, Řecka a ze Španělska
 • Ochutnáme zeleninový salát se sezamovým olejem
 • Otestujeme dýňový a lanýžový olej pro dochucení pokrmů z rýže
 • Posoudíme kombinaci lískového oleje s fíkovým balsamicem a vlašského oleje s datlovým balsamicem
 • Ochutnáme ovocný salát se švestkovým balsamicem
 • Připravíme si nealkoholický aperitiv z mangového balsamica

Těšíme se na Vás ve středu 22. března v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 80,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace ovocných likérů 22. 2. 2017 v 18 hod.

Cocktail_W7A1772-2_7mOvocné likéry jsou oproti ostatním likérům mnohem sladší, což uspokojí náročné chutě mnoha labužníků – především těch, pro které jsou klasické aperitivy a digestivy jednoduše příliš suché nebo hořké. Touto degustací potěšíme zejména něžné pohlaví a ochutnáme při ní:

Růžový grapefruit likér

Višňový likér s vodkou

Créme de Framboise – malinový likér

Fíky s vodkou

Meruňkový likér

Borůvkový likér s grappou Vallentino

Créme de Cassis – likér z černého rybízu

 

Těšíme se na Vás ve středu 22. února v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 120,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace netradičních ovocných pálenek 25. 1. 2017 v 18 hod

12Kolébka ovocných destilátů leží severně od Alp, zejména v Porýní a ve Schwarzwaldských výběžcích, kde je velká úroda višní, třešní, švestek, jablek a hrušek. My se však tentokrát vydáme na jih Evropy, kde mistři v umění výroby lahodných ovocných destilátů zpracovávají méně tradiční druhy ovoce, jako jsou jeřabiny, trnky, kdoule, maliny nebo černý rybíz. Ochutnáme tyto pálenky:

Jeřabinovou pálenku z Francie

Trnkovou pálenku z Itálie

Kdoulovou pálenku z Itálie

Malinovou pálenku z Jižního Tyrolska

Pálenku z černého rybízu z Francie

Oříškovou pálenku z Německa

Těšíme se na Vás ve středu 25. ledna v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 150,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace vánočních likérů 23. 11. 2016 v 18 hod

Likéry_mPřijměte naše pozvání na degustaci vánočních likérů.  Lahodné ovocné i smetanové pochoutky Vám zpříjemní adventní posezení s přáteli, ale mohou být i atraktivními dárky pro Vaše blízké. Využijte této jedinečné příležitosti a přijďte si nabídku našich vánočních likérů ochutnat. Degustační menu zahrnuje:

Pečené jablko

Fíky s vodkou

Vánoční likér

Marcipánový likér

Karamelový likér

Bombardino

Cherry brandy

 

Těšíme se na Vás ve středu 23. listopadu 2016 v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 100,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace karibských rumů 3. 11. 2016 v 18 hod.

11425239_1777841255775479_6127900829704404356_nPřemýšlíte o tom, kde byste nejlépe přečkali chladné, vlhké a pošmurné podzimní dny? Toužíte po sluníčku, teple, pohodě a uvolnění? Pak přijměte naše pozvání na degustaci karibských rumů a  vydejte se s námi na cestu po Karibiku. Věřte, že sluníčko a energie schovaná v karibských rumech Vám vlije novou sílu do žil.

Degustační menu zahrnuje:

Trinidad rum 3 roky

Jamaica rum 3 roky

Belize rum 10 let

Barbados rum X.O. 10 let

Haiti rum 11 let

Jamaica rum 14 let

Těšíme se na Vás ve středu 3. listopadu 2016 v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 200,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace skotských whisky 5. 10. 2016 v 18 hod.

IMG_1021mPřijměte naše pozvání na degustaci unikátních whisky z vyhlášených skotských palíren. Řada produktů je vyráběna výhradně pro VOM FASS a tak nemáte nikde jinde možnost je ochutnat.

Degustační menu zahrnuje:

Highland Single Malt Whisky Fettercairn Distillery – 6 let, 43 %

Highland Blended Malt Whisky „The Great Glen” – 8 let, 43 %

Speyside Single Malt Whisky „Inchgower“ – 6 let, 43 %

Speyside Blended Malt Whisky Scotch „Mac Spey“ – 10 let, 41 %

Speyside Single Malt „Glentauchers“ – 18 let, 43 %

Islay Blended Malt Whisky „Cragabus“, 43 %

Těšíme se na Vás ve středu 5. října 2016 v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 250,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.

Degustace letních míchaných nápojů 26. 7. 2016 v 18 hod

Caipirinha_1Léto je v plném proudu a tak se jistě bude hodit několik tipů na osvěžení v podobě lahodných míchaných nápojů. Přijďte k nám načerpat inspiraci na přípravu jednoduchých koktejlů, které Vám zlepší náladu a přinesou žádoucí osvěžení. Nebudete potřebovat shaker ani jiné barmanské vybavení, vystačíte si s jednoduchým míchání likérů, vína a Prosseca. A nezapomeneme ani na nealkoholické varianty, pro jejichž přípravu se nám budou hodit ovocné balzámové octy.

V rámci degustace ochutnáte:

Calamansi aperitiv

Malinový aperitiv

Růžový koktejl

Limoncino-Prosecco

Kir Royal

Růžové Porto

Těšíme se na Vás úterý 26. července 2016 v 18 hodin. Prosíme, abyste si místo na degustaci rezervovali mailem (info@vomfasspraha.cz). Cena degustace je 200,- Kč. Na nákup degustovaných produktů Vám bude poskytnuta 10% sleva.