#
#
#
#

Degustace whisk(e)y ve středu 28. ledna 2015 od 17 a 18 hodin

Přijměte naše pozvání na řízenou degustaci whisk(e)y, při které budete moci srovnat bourbon, irskou whiskey a několik druhů skotských whisky. Cena degustace je 250,- Kč a na nákup degustovaných produktů vám bude poskytnuta 10% sleva. Místo na degustaci si rezervujte na info@vomfasspraha.cz.

Na co se můžete těšit?

1. Kentucky Straight Bourbon Whisky

Putování po palírnách zahájíme v Kentucky, odkud pochází čistá whisky s obzvlášť silnou a intenzivní vůní. Stejně jako dřevem vonící táboráky na Divokém západě rozpálí všechny vaše smysly.

2. Irish Single Malt Whiskey „Jack´s Choice“, 11 let     

Dále se přesuneme do irského Dublinu, kde vyrábí tuto skvělou jednosladová whiskey s harmonicky vyváženou chutí. Pětileté zrání oživuje její sladové aroma, které je podpořeno citrusovými a dřevitými tóny.

3. Speyside Blended Malt Whisky Scotch „Mac Spey“ – 10 let                               

A pak již zamíříme do Skotska, nejprve navštívíme Speyside. Odtud pochází elegantní sladová whisky z oblasti, v jejíž chuti se mísí kořenité tóny s jemným sladovým aroma.

4. Highland Single Malt Whisky „MacDuff“ – 16 let

Další skotská zastávka bude patřit oblasti Highland, odkud pochází whisky výjimečné kvality, v jejíž chuti se snoubí typická sladová chuť a aroma dubového sudu, ve kterém 16 let zrála. Potěší Vás decentně sladkou vyváženou chutí s jemnými kouřovými tóny v dozvuku.

5. Lowland Single Grain Whisky „Port Dundas“ – 24 let                             

Dále zamíříme na jih do oblasti Lowland, kde vyrábí světle zlatou whisky s jemnou ovocnou vůní, doprovázenou tóny květinového medu, dubu a vanilky. Po čtyřiadvacetiletém zrání v dubových sudech Vás potěší elegantní mírně sladkou ovocnou chutí s mnohovrstevným a dlouhým dozvukem.